Archipelag Skarbów

Archipelag Skarbów

W dniach 5-6 czerwca 2024 r. w SP w Żyrakowie odbyły się spotkania dla uczniów klas VII i VIII w ramach programu profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów.

Podczas spotkań uczniowie „odwiedzili” 6 wysp, na których poszukiwali skarbów takich jak: szczęście, trwała miłość, realizowanie swoich pasji i marzeń. Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia, zachęca do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy i pornografii. Pokazuje znaczenie szacunku i wzajemnej pomocy w przyjaźni i w miłości. Uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności z zakresu budowania dobrych i trwałych relacji, konstruktywnego komunikowania się, wyrażania własnych uczuć. Młodzież poznawała sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami, dowiedziała się dlaczego warto poczekać z kontaktami seksualnymi oraz dlaczego należy unikać kontaktu z substancjami psychoaktywnymi.

Spotkania były bardzo ciekawe, okraszone przykładami życia znanych osób, które rozwijają swoje pasje, żyją pełnią życia. Młodzież z zaangażowaniem brała udział w spotkaniach.

Dnia 5 czerwca 2024 r. odbyły się także wartościowe spotkania dla rodziców oraz dla nauczycieli.