Gminne Podsumowanie Osiągnięć Uczniów w roku szkolnym 2023/2024

Gala 2024

„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.
Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny.
Osiągnąć to za wszelką cenę”
.

W dniu 17 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbyło się Gminne Podsumowanie Osiągnięć Uczniów za rok szkolny 2023/2024. Uroczysta akademia rozpoczęła się od powitania wszystkich zgromadzonych gości przez Pana Dyrektora Roberta Madeja. Następnie Wójt Gminy Żyraków Pan Marek Rączka wraz z Dyrektor Zespołu Obsługi Finansowo – Administracyjnej Panią Magdaleną Sadowską uroczyście pożegnali nauczycieli ze szkół z terenu Gminy Żyraków odchodzących na emeryturę, a także złożyli gratulacje nauczycielom, którzy uzyskali stopień nauczyciela mianowanego. Z rąk Pana Wójta Gminy Żyraków przekazane zostały również nagrody i gratulacje wybitnym uczniom, którzy zdobyli szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe oraz ich opiekunom.
Uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów Zespołu Szkół w Bobrowej. Aktorzy z klas starszych zainspirowani epopeją narodową „Pan Tadeusz”, wywołali uśmiech na twarzach gości, przedstawiając go w nieco inny, bardziej humorystyczny i nowoczesny sposób. Czas umiliły piękne tańce inspirowane walcem z adaptacji filmowej utworu „Noce i dnie” oraz występy taneczne do muzyki z filmu „Piraci z Karaibów”. Na koniec serca widzów skradło show w rytm muzyki Michael’a Jacksona.
Po uroczystej akademii wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek, a opuszczając mury szkoły otrzymali słodki upominek.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mroczki w Górze Motycznej za wypożyczenie pięknych i robiących ogromne wrażenie strojów.

Autor zdjęć: Karol Orkisz

Więcej zdjęć można zobaczyć tu: https://www.facebook.com/share/p/r3m5VPtEb677bdZN/